Sektörler | Koçak Group

 • Koçak Kauçuk Bantko markası ile ambalajlama alanında kullanılan baskılı/baskısız koli bantları, poşetleme bantları ve streç film tedariği ile müşterilerine geniş bir çözüm imkânı sunmaktadır.

 • Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinası, fırın gibi beyaz eşya ürünlerde iç ısıyı korumak, içerideki ısının dışarıya çıkmasının önüne geçmek ve verimlilik sağlamak amacıyla kullanılan ısıya karşı dayanıklı; yapışkanlı yalıtım süngerleri, yalıtım plakaları ve sızdırmazlık contaları istenilen teknik özellik, şekil ve hammadde ile üretilip, müşterilerimize sunulmaktadır.

 • Cam Sanayinde faa liyet gösteren firmaların karşılaştığı en önemli problemlerden biri olan nakliye esnasındaki ürün güvenliğine yoğunlaşan Koçak Kauçuk, sektöründe lider firmalara nozul contaları, taban lastikleri, takoz lastikleri ve fitil NBR Kauçuk parçaları gibi ürünler le beklentilere cevap vermektedir. Ayrıca camların çizilmesinin önüne geçmek amacıyla, ana üreticilerin ihtiyaçlarına göre en uygun yüzey koruma bantlarının

 • Koçak Kauçuk, yerli endüstriyel kilit ve menteşe sektöründe faaliyet gösteren tüm ulusal ve yurt dışı ortaklı önemli firmaların ana tedarikçisi konumunda bulunmaktadır. EPDM ve Fiziksel PE bazlı farklı kalınlık ve ölçülerde sarmal conta üretimi yapılmakta ve müşteri talepleri doğrultusunda her ihtiyacın çözümüne yönelik yalıtım ürünleri üretimi gerçekleştirilmektedir.

 • Elektrik ve Otomasyon sektöründe kullanılan iç kabin yalıtım plakalarının üretimi, geliştirilmesi ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilmesi Koçak Kauçuk bünyesinde yapılmaktadır. Geniş hammadde gamı sayesinde sistemlerin kurulacağı her ortama uygun olarak, en uygun malzemeler seçilmekte ve müşterilerime sunulmaktadır.

 • Isıtma & Soğutma sektöründe faaliyet gösteren birçok yerli ve yabancı firmanın önemli tedarikçilerinden biri konumunda bulunan Koçak Kauçuk, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda EPDM, Köpük, Yanmaz Akustik Sünger, Seramik Elyaf Paper bazlı yapışkan izolasyon malzemelerinin üretimi istenen plaka veya teknik resimlere uygun olarak
  gerçekleştirilmektedir.

 • Metal ve alüminyum sektöründe faaliyet gösteren firmaların ana çözüm ortağı olan Koçak Kauçuk, müşterilerinin taleplerini ve isteklerini göz önüne alarak kullanılacak olan metal yüzeye en uygun yüzey koruma filmlerini önermektedir. Ayrıca PVC bağlantılarında kullanılan metal bağlantı parçaları için de EPDM ve EVA malzemelerden yapışkan özellikli ara contaların üretimi müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 • Evye sektörü Koçak Kauçuk’un en yüksek ürün tedariği ve ihracatı yaptığı sektörlerden biridir. Evye altında kullanılan ses yalıtım pad’lerinin üretimi Koçak Kauçuk bünyesinde gerçekleştirilmekte aynı zamanda da evye montajı için gerekli metal+plastik bağlantı ekipmanları da yine kendi bünyesinde üretilip müşteriye sevk edilmektedir. Evye köşe altlarında kalan bölgelere konulan FPE sızdırmazlık contalarının üretimi de Koçak Kauçuk
  tarafından gerçekleştirilmekte ve müşterinin tüm ihtiyaçları tek seferde bir paket halinde kendilerine temin edilebilmektedir.
  Geçmiş yıllarda kauçuk lastik konularak gerçekleştirilen bu yalıtım çabaları, yapışkanlı membran kullanımı ile hem daha ekonomik hem de daha kolay montajlanabilir hale gelmiştir. Koçak Kauçuk’ta bu yeniliğe öncülük eden firmaların başında gelmektedir.

 • Koçak Kauçuk, mobilya sektöründe kullanılanı PVC kenar bantlarını müşterilerinin istekleri doğrultusunda kesim işlemine tabi tutmakta ve teslim etmektedir.

 • Koçak Kauçuk, yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikimden faydalanarak otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermek ve yüksek kalitede hatasız ürünü sektör firmalarına yerli üretim ile temin etmek amacıyla çalışmalarına hız vermiştir. Şu anda otomotiv yan sanayinin önemli firmalarına ürün temini sağlayan Koçak Kauçuk, gelecek vizyonunu otomotiv sektörünün lider yan ve ana sanayi firmalarına ürün tedarik etmek olarak
  belirlemiştir. Bu bağlamda otomotiv sektörünü kapsayan IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına start verilmiş olup, hedef olarak 2021 yılı içerisinde ilgili kalite sistemini de mevcut entegre sistemine dahil etmeyi hedeflemekteyiz.

 • Raylı Sistemlerin havalandırma teknolojilerinde kullanılan EPDM izolasyon malzemeleri ve titreşim sönümlemek amaçlı kullanılan teknik ürünlerinde üretimini ilgili standartlara uygun hammaddeler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 • Çevrenin korunması ve daha yaşanabilir bir çevre konularında oldukça hassas olan Koçak Kauçuk, yenilenebilir enerji sistemlerinin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kullanımının kolaylaştırılmasını desteklemektedir. Bu bağlamda sektörün ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, sektör paydaşlarıyla gerekli durumu değerlendirerek gerekli ürünlerin temini için üretimlere başlamıştır. Özellikle güneş enerji sistemleri için sektöre koruyucu yapışkanlı EPDM ürün tedariği sağlayan Koçak Kauçuk, ilerleyen süreçte yenilenebilir enerjinin diğer tüm alanlarında da ihtiyaçlar doğrultusunda ürün tedariğine başlamayı hedeflemektedir.

Sektör Şeması

Web sitemiz çerezleri, çoğunlukla 3. şahıs hizmetlerinde kullanır. Gizlilik Tercihlerinizi tanımlayın ve / veya çerezleri kullanmamızı kabul edin.