Kalite Süreçlerimiz | Koçak Group

Kalite Süreçleri

Koçak Kauçuk, müşteri gereksinimlerinin eksiksiz olarak karşılanmasına büyük önem vermektedir. Bu bağlamda hem personel özelinde hem de idari birimlerde Kalite Yönetim Sistemlerinin eksiksiz uygulanması, takibi ve gerekiyorsa iyileştirilmesi için gerekli adımların atlamasını son derece önemli bulmaktadır.
Koçak Kauçuk bünyesinde faaliyet gösteren tüm grup markalarına ait ürünlerde detaylı bir kalite uygulama ve takip süreçleri yer almaktadır. Bu süreçler aşağıda listelenmiştr:

Kalite’de ERP Sisteminin Kullanılması
Koçak Kauçuk, şirket bünyesinde kendi üretim yapısına uygun olarak özel bir ERP sistem yazılımı yazdırmış ve bunu firmanın tüm depo, üretim, kalite ve ofis birimlerinde aktif olarak uygulamaya almıştır. Bu sistem sayesinde Satın alma siparişi verilen her ürün, sipariş açıldığı andan itibaren sistem üzerinde kalite takibine alınmaktadır.

 Giriş Kalite Kontrol Süreçleri
Satın alımı yapılmış ham maddeler, tedarikçiden Koçak Kauçuk tesisine geldiğinde depoya alınmadan önce yetkili uzmanlar tarafından GKK süreçlerinden geçirilmektedir. Bu süreçler sadece kalınlık ölçümü, ürün doğrulama, kalite raporu kontrolü ve yapışkanlık test ile sınırlandırılmadan, hammaddenin üretimdeki verimliliği düşürebilecek fiziksel özellikleri de (sarım kontrolü gibi) düzenli olarak kontrol edilmekte ve ilgili sistem modülüne her hammadde için veri girişi yapılmaktadır.

Ara Kalite Kontrol Süreçleri
İş Emri ile üretme alınacak sipariş bilgileri personele sistem üzerinden dijital ortamda aktarılmakta ve hangi ham madde veya yarı mamulün kullanılacağı barkod okuma sistemi sayesinde hataya yer vermeyecek şekilde takibe alınmıştır. Üretim Esnasında sürekli kontroller Proses Kalite Kontrol Sorumluları tarafından yapılmakta ve ilgili veriler sisteme işlenmektedir.

 Final Kalite Kontrol Süreçleri
Üretimin tamamlanıp, nihai ürünün müşteriye sevkinden önce final kalite kontrol raporları sisteme girilmekte, müşteri talepleri doğrultusunda bu veriler yazılı olarak ve kaşeli & imzalı olarak müşteriye ürünlerle birlikte sevk edilmektedir.

Üretimde ve Satışta Kullanılan Ürünlerin Teknik Dataları
Koçak Kauçuk bünyesinde üretim için ve al-sat kalemleri için depoya alınan tüm hammadde ve yarı mamullere ait MSDS ve TDS raporları Kalite Departmanı Bünyesinde güncel olarak muhafaza edilmekte ve müşteri talepleri doğrultusunda bu belgeler paylaşılmaktadır. Ayrıca üretimde kullanılan ham maddelerin Reach ve RoHS deklarasyon belgeleri de Kalite Departmanımızda bulunmaktadır.

KOÇAK olarak, müşterilerimize ürün kalitesinde en iyi hizmet sunmak için gerekli altyapı ile sistemi oluşturmuş ve sürekli iyileştirmekteyiz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürünlerimizin; PPAP, APQP, İPK, MSA ve FMEA, dosyalarını hazırlayarak, kendilerine temin etmekteyiz.

Web sitemiz çerezleri, çoğunlukla 3. şahıs hizmetlerinde kullanır. Gizlilik Tercihlerinizi tanımlayın ve / veya çerezleri kullanmamızı kabul edin.