İşe Alım Süreci | Koçak Group

İşe Alım Süreci

KOÇAK’ta işe alımlar, ilgili departmanın istek ve niteliklerine uygun olan adaylar arasından yapılmaktadır. Bu süreçte öncelikle işe alım yapılacak departman için, adayların hangi özelliklere ve yeterliliklere sahip olmaları gerektiği belirlenmektedir.

Bunun içinde istihdam edilecek departman idari birim ise, sorumlu şirket yöneticileri; üretim birimi ise sorumlu üretim yöneticileri tarafından belirlenen nitelikler, İnsan Kaynakları Birimine iletilir.

İlgili işe alım süreci için İK Departmanı, kendisine gelen talep doğrultusunda öncelikle www.groupko.com internet sitesi üzerinden gelen Genel Başvuru CV’leri değerlendirmeye alınır.

Koçak İK havuzunda talep edilen nitelikleri karşılayan bir aday bulunamaması durumunda iş ilanı şirket web sitesi üzerinden ve kariyer.net internet sitesi üzerinden yayına alınır.

Gelen başvurular neticesinde, şirketin İK bölümü başvuran adaylar arasında;

  • İlgili departmanın talep ettiği nitelik ve yeteneklere sahiplik,
  • İlgili departmanın talep ettiği tecrübe ve birikime sahiplik,
  • Kendi alanında daha önce çalışmış olduğu firmalarda alınmış olan sorumluluklar,
  • Mesleki yeterlilik ve eğitim,

gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak görüşmeye davet edilecek adayları belirler.

Görüşmeye davet edilecek olan adaylar tek tek aranarak, görüşme için kendilerine gün ve saat randevusu verilerek görüşmeye davet edilir. Belirlenen gün ve saatte, görüşmeye gelen adaylar ile; Koçak İK Sorumlusu ve ilgili departman sorumlusu yüz yüze bir görüşme gerçekleştirir ve nihai karar yapılan görüşmelerin ardından tüm adaylara olumlu veya olumsuz olarak bildirilir.

Web sitemiz çerezleri, çoğunlukla 3. şahıs hizmetlerinde kullanır. Gizlilik Tercihlerinizi tanımlayın ve / veya çerezleri kullanmamızı kabul edin.