Firma Hakkında | Koçak Group

KOÇAK; temelleri 1990 yılına kadar uzanan geçmişi, çeyrek asrı aşmış bilgi ve birikimi ile Türk Endüstrisine uzun yıllardır hizmet etmeyi, ürün üretmeyi ve katma değer yaratmayı sürdürmektedir.

1990 yılında Hüseyin KOÇAK tarafından Sultangazi’de küçük bir atölyede kurulan Koçak Kauçuk, ilk yıllarında kauçuk malzeme üretimi gerçekleştirmiştir. Özellikle bisiklet tekerlekleri, el arabası tekerlekleri ve kauçuk makine parçaları imalatını 2000 yılına kadar aralıksız olarak devam ettirmiştir.

2000’li yılların başında sektör ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla bant sektörüne de giriş yapılmıştır. Bu atılım ile ürün gamına ses ve ısı izolasyon malzemeleri ile su sızdırmazlık pad’leri de dahil edilmiştir. Çift Taraflı Bant ve izolasyon sektöründe kısa zamanda elde edilen tecrübe ile üretim portföyüne EPDM, EVA, FPE gibi ürünleri de eklemiş ve geniş sektörlere hitap etmeye başlamıştır.

2003 yılında dünyanın en büyük bant üreticilerinden biri olan Nitto Denko’nun Türkiye’deki ana distibütörü olan Koçak Kauçuk bu sayede Yüzey Koruma Filmlerini de ürün yelpazesine dahil etmiştir. Koçak Kauçuk, halen Nitto Denko’nun Türkiye’deki en geniş ürün gamına sahip distribütörü konumundadır.

2006 yılında Plastik Enjeksiyon ve Metal Pres bölümlerini de kullanıma alan Koçak Kauçuk, yeni üretim parkuru sayesinde Plastik ve metal ürün üretimine de başlamıştır.

Bu atılım süreçleri sadece sektörel bazda olmamış, bu gelişmeyi firmanın üretim parkurunda yapılan yenilikler de takip etmiştir. Yeni sektörlere girildikçe bu sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin üretimini gerçekleştirecek makinalar da firma bünyesine katılmış ve bu yatırımlar günümüze kadar artarak sürmüştür.

Koçak Kauçuk; 2017 yılında taşındığı 5000 m² kapalı alana sahip üretim tesisinde; otomotivden, raylı sistemlere, havacılıktan, beyaz eşya ve soğutmaya, ambalajdan mobilyaya ve cam sektöründen mutfak tezgahlarına kadar çok çeşitli sektörlerde kaliteden taviz vermeden üretim yapmaya devam etmektedir.

Yerel pazarda edindiği tecrübe, birikim ve güven ile kendisini dış pazarlarda da gösteren Koçak Kauçuk, günümüzde 25 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatlar ile ülke ekonomisine de katkı sunmaya devam etmektedir.

Koçak Kauçuk; 30 yıla dayanan tecrübesi, çalışanları ile oluşturduğu aile ortamı, müşterileri ile kurduğu samimi ilişki ve 4 ayrı grup markası ile; endüstri için yaratıcı çözümler üretmeye devam ediyor.

Web sitemiz çerezleri, çoğunlukla 3. şahıs hizmetlerinde kullanır. Gizlilik Tercihlerinizi tanımlayın ve / veya çerezleri kullanmamızı kabul edin.