Covid-19 Hakkında Bilgilendirme

Covid-19 Bilgilendirme

Covid-19 Hakkında Bilgilendirme

Covid-19 Hakkında Bilgilendirme 2560 1707 Kocak Group

Değerli müşterilerimiz ve kıymetli tedarikçilerimiz,

Tüm dünyada etkisini ciddi bir şekilde hissettiren ve son 15 gündür ülkemizde de varlığı hissedilen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle şirketimizde, önce insan sağlığı anlayışımızdan taviz vermeden, müşterilerimizi de güç durumda bırakmayacak şekilde gerekli önlemlerin alınması konusunda çalışmalarımızı tamamlamış ve aşağıda listelenen tedbirleri alarak tüm müşteri ve tedarikçilerimizin bilgisine sunmaktayız.

  • Şirketimiz 25.03.2020 tarihinden itibaren ikinci bir karar alınana kadar kısmi zamanlı çalışma modeline başlamıştır. Rutin günlük mesai saatlerimiz 10:00 – 16:00 saatleri arasına alınmıştır. Özellikle çalışmalarına devam eden tedarikçilerimizden tarafımıza sevk edecekleri ürünleri bu saatler arasında üretim tesisimize ulaştırmalarını önemle rica ederiz.
  • Kronik rahatsızlığı olan, yaşı ileri olan ve çalıştığı departmanda yoğunluk bulunmayan personellerimize yıllık izin haklarını kullanmaları yönünde teşvik verilmiştir.
  • Üretim sahalarımızda görevlendirilen operatörlerimiz ile ofis çalışanlarımıza salgın ile ilgili gerekli eğitimler verilmiş, sosyal mesafenin korunması yönünde bilgilendirmeler yapılmış olmakla birlikte, çalıştıkları süre boyunca maske, eldiven ve dezenfektanların mutlak suretle kullanılması talimatları verilmiştir.
  • Ofis bölümümüzde görevli olan personellerimizden evden çalışmaya elverişli olanlara izin verilmiş olup, uzaktan erişim ile günlük rutin işlerini yürütmeleri sağlanmıştır.
  • Tüm yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimiz iptal edilmiş olup, yurtdışından gelen randevu talepleri de kabul edilmeyerek, ileri tarihlere ertelenmektedir.
  • Üretim tesisimizin genelinde düzenli olarak dezenfekte çalışmaları yapılmakta, Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu sağlıklı çalışma ortamının oluşturulması sağlanmaktadır.

Tüm bu süreçleri planlarken önce çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığı ön planda tutulmuş daha sonra da müşterilerimizin mağduriyet yaşamamaları için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bu süreci tüm dünya ile birlikte en kısa sürede atlatacağımıza olan inancımızla birlikte tüm paydaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.

Web sitemiz çerezleri, çoğunlukla 3. şahıs hizmetlerinde kullanır. Gizlilik Tercihlerinizi tanımlayın ve / veya çerezleri kullanmamızı kabul edin.